THKP-C/MLSP 4 savaşçısının ölümsüzleştiğini açıkladı

102 0

Haber Merkezi: THKP-C/MLPSB, gerilla birliğinde yer alan 4 savaşçısının 16 Eylül 2019’da ölümsüzleştiğini duyurdu.

THKP-C/MLPSB, TSK’nın Medya Savunma Alanlarına yönelik 16 Eylül’de gerçekleşen saldırısında 4 savaşçısının ölümsüzleştiğini duyurdu. Açıklamada, “Gerilla birliğinde yer alan Yoldaşlarımız (Tamer Kasabalı) Fırat Yıldırım, (Mahir Ernesto) Muhammed Tiril, (Çayan Kızılbaş) Umut Özsepet ve THKC Gerilla Birliğinin birinci dereceden kurucu iradesi olan ve Komutanlığını yürüten Parti Üyesi Yoldaşımız (Alper Koçer Çakas) Fırat Çaplık 16 Eylül 2019 tarihinde faşist ve işgalci Türk ordusunun  Medya Savunma Alanlarına yönelik saldırısı sonucunda şehit düştüler” bilgisi yer aldı.

Açıklamada, “Çağrımızdır; Bizler başta THKP-C/MLSPB saflarında yer almış kendini Parti-Cephe duygu ve düşüncesi ile ifade eden kişilere, sempatizanlara, taraftarlara ve tüm devrimci dost güçlere sesleniyoruz; emekçi halklarımızın çocuklarının özgürlük mücadelesini gururla ve  özlemle karşılayın.  Bulunduğunuz her alanda bütün imkân ve olanaklarınızı seferber ederek, ülke içinde ve ülke dışında faşizmin katlettiği yoldaşlarımızı ve şehitlerimizi sahiplenin; onları anmak savaşmaktır” denildi.

Related Post

Kıyıma sudan başladılar.

Posted by - 9 Eylül 2018 0
Haber Merkezi: Çerkezköy-Kapaklı sınırları içerisinde kurulması planlanan ve sağlığa zararları bilimsel çalışmalarla da kanıtlanan kömürlü termik santralin ihtiyacı olan soğutma…