Sanatçı Yılmaz Çelik’e iddianame hazırlayan savcılık türkü söylemeyi “suç” saydı.

29 0

Haber Merkezi: Kuruluşundan günümüze muhalif aydın ve sanatçılara düşmanlığı halk düşmanlığıyla birleştiren faşist diktatörlük, halka karşı sorumluluk hisseden ve halkın acı ve öfkelerini türkü, şiir ve ağıtlarla anlatan halk sanatçılarının kimini katlederek kimini ise yıllara varan tutsaklıklarla cezalandırmıştır.

Dersim’de 8 Aralık’ta gözaltına alınan ve 2 gün gözaltında kaldıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Yılmaz Çelik hakkında dosyaya bakan savcılık tarafından “örgüt üyesi olma” ve “örgüt propagandası yapmak”tan iddianame hazırlandı.

İddianamede bir itirafçının Yılmaz Çelik üzerine verdiği ifadeler yer alırken aynı zamanda Çelik’in İbrahim Kaypakkaya ve Mahir Çayan’ın fotoğraflarının yer aldığı sosyal medya paylaşımları ve “Ali Haydar Ölmez” türküsünün seslendirmesi “suç” delili sayıldı.

Yılmaz Çelik’in Ovacık ilçesinde yer alan ve aynı zamanda kendi köyü olan Kedek bölgesine gidişleri de iddianamede “kuryelik” iddiasına delil olarak gösterildi.

Related Post

SİSTEM ZOR VE BASKIYLA AYAKTA DURUYOR

Posted by - 14 Kasım 2018 0
Haber Merkezi: 2019 Mart tarihinde yapılacağı belli olan ve yaklaşan süre itibarıyla tartışmaların yoğunlaşmaya başladığı bir dönemin başında DBP/HDP’nin belediyeleri kazanması…