Sanatçı Yılmaz Çelik’e iddianame hazırlayan savcılık türkü söylemeyi “suç” saydı.

89 0

Haber Merkezi: Kuruluşundan günümüze muhalif aydın ve sanatçılara düşmanlığı halk düşmanlığıyla birleştiren faşist diktatörlük, halka karşı sorumluluk hisseden ve halkın acı ve öfkelerini türkü, şiir ve ağıtlarla anlatan halk sanatçılarının kimini katlederek kimini ise yıllara varan tutsaklıklarla cezalandırmıştır.

Dersim’de 8 Aralık’ta gözaltına alınan ve 2 gün gözaltında kaldıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Yılmaz Çelik hakkında dosyaya bakan savcılık tarafından “örgüt üyesi olma” ve “örgüt propagandası yapmak”tan iddianame hazırlandı.

İddianamede bir itirafçının Yılmaz Çelik üzerine verdiği ifadeler yer alırken aynı zamanda Çelik’in İbrahim Kaypakkaya ve Mahir Çayan’ın fotoğraflarının yer aldığı sosyal medya paylaşımları ve “Ali Haydar Ölmez” türküsünün seslendirmesi “suç” delili sayıldı.

Yılmaz Çelik’in Ovacık ilçesinde yer alan ve aynı zamanda kendi köyü olan Kedek bölgesine gidişleri de iddianamede “kuryelik” iddiasına delil olarak gösterildi.

Related Post

Kürt devrimci Panahi idam edildi.

Posted by - 8 Eylül 2018 0
Haber Merkezi: Uluslararası kampanyalar sayesinde idamı iki kez ertelenen Kürt devrimci Ramin Hüseyin Panahi’nin faşist İran devleti tarafından bu sabah Raminşar Hapishanesi’nde…

Ataşehir Belediyesi’ne Yolsuzluk Operasyonu

Posted by - 8 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: Yolsuzluk, sahtecilik iddialarıyla gündemden düşmeyen CHP’li Ataşehir Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘ihaleye fesat karıştırmak’ ve ‘resmi belgede…