MLKP/FESK “2 GERİLLAMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ”

394 0

Haber Merkezi: Türkiye-K. Kürdistan’da sürdürülen gerilla savaşını ağır bombardıman, anti-personel mayınları, kimyasal silahlarla bitirme amacında olan faşist devlet, yaptığı bu operasyonlarda ormanları, tarlaları da ateşe veriyor. Halkın geçim kaynağı tarla-bahçelerin gerillaya karşı sürdürülen operasyonlarda yok edilmesi halkla sıkı bağları olan gerilla karşısında boşa düşüyor.

Dersim’de 10 Temmuz’da gerçekleşen bombardımanda beş gerillanın ölümsüzleştiği duyurulmuştu. ETHA’nın geçtiği habere göre ölümsüzleşen gerillaların ikisinin MLKP/FESK, üçünün ise PKK gerillası olduğu öğrenildi.

MLKP/FESK Dersim Kır Gerilla Birliği’nin yaptığı açıklamada:

“Türkiye Ve Kürdistan Halklarımıza;

Sömürgeci Türk devletinin 10 Temmuz 2019 tarihinde Dersim/Ovacık da düzenlediği hava saldırısında, devrimci görevlerinin başında olan iki yoldaşımız üç PKK’li siper yoldaşımızla birlikte şehit düşmüştür.
Bu alçakça saldırı da Dersim Kır Gerilla Birliği Komutanlığımızda görev yürüten Seydo Azad (Taylan Kutlar) ve savaşçı gerillalarımızdan Pirdoğan (Hıdır Çallı) yoldaşlarımız şehit düşmüştür. Faşist Türk devleti bölgeyi uzun süre SİHA’larla bombalamıştır. Yoldaşlarımız bu bombalamada şehit düşmüşlerdir.
Yaşamlarını devrim mücadelesine, Kürdistan halkının kurtuluşuna adamış, partimizin değişik mücadele alanlarında ve cephelerinde savaşmış her iki komünistin de hesabını er geç sömürgeci faşist rejimden soracağız. Onların bize bıraktığı dağlarımızı, gerillalarımızın kan ve can bedeli sürdürdükleri mücadeleyle özgürleştirecek, sömürgeci faşist rejimi yıkacağız.” ifadelerine yer verildi.

Related Post