MKP TUTSAKLARINDAN AÇLIK GREVLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

274 0

Haber Merkezi: Leyla Güven’nin İmralı tecritine karşı başlattığı ve diğer yurtsever tutsaklarında dahil olduğu açlık grevleri devam ediyor.

170’li günlere yaklaşan Açlık Grevlerine diğer devrimci tutsaklarda destek veriyor. Maoist Komünist Partisi (MKP) tutsakları da bulundukları hapishanelerden destek açlık grevi eylemlerine devam ediyorlar.

Elimize ulaşan MKP tutsaklarının açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İmralı F tipi Hapishanesi’nde tutulan PKK lideri Abdullah Öcalan ve diğer tutsaklar üzerinde uzun süredir uygulanan özel-ağır tecridin sonlandırılması Abdullah Öcalan ve tutsakların telefon, avukat ve aile görüşü gerçekleştirilmesi gibi temel haklarının kullanabilmelerinin güvence altına alınması talebiyle Leyla Güven tarafından başlatılan an itibariyle kritik aşamada olan SAĞ’ne Maoist Komünist Partisi tutsakları olarak 1 Nisan 2019 tarihinde 3’çer günlük olarak başlattığımız Süresiz Dönüşümlü Açlık Grevi’ni 19 Nisan 2019 tarihi itibariyle 10’nar günlük Süresiz Dönüşümlü Açlık Grevi şeklinde sürdürmekteyiz.
Leyla Güven ve PKK’li tutsakların talebi kabul edilsin. Temel yasal hakların kullanımı önündeki keyfi uygulamalar kaldırılsın.

MKP Dava Tutsakları F-2 Tekirdağ”

Related Post