MKP TUTSAKLARINDAN AÇLIK GREVLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

168 0

Haber Merkezi: Leyla Güven’nin İmralı tecritine karşı başlattığı ve diğer yurtsever tutsaklarında dahil olduğu açlık grevleri devam ediyor.

170’li günlere yaklaşan Açlık Grevlerine diğer devrimci tutsaklarda destek veriyor. Maoist Komünist Partisi (MKP) tutsakları da bulundukları hapishanelerden destek açlık grevi eylemlerine devam ediyorlar.

Elimize ulaşan MKP tutsaklarının açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İmralı F tipi Hapishanesi’nde tutulan PKK lideri Abdullah Öcalan ve diğer tutsaklar üzerinde uzun süredir uygulanan özel-ağır tecridin sonlandırılması Abdullah Öcalan ve tutsakların telefon, avukat ve aile görüşü gerçekleştirilmesi gibi temel haklarının kullanabilmelerinin güvence altına alınması talebiyle Leyla Güven tarafından başlatılan an itibariyle kritik aşamada olan SAĞ’ne Maoist Komünist Partisi tutsakları olarak 1 Nisan 2019 tarihinde 3’çer günlük olarak başlattığımız Süresiz Dönüşümlü Açlık Grevi’ni 19 Nisan 2019 tarihi itibariyle 10’nar günlük Süresiz Dönüşümlü Açlık Grevi şeklinde sürdürmekteyiz.
Leyla Güven ve PKK’li tutsakların talebi kabul edilsin. Temel yasal hakların kullanımı önündeki keyfi uygulamalar kaldırılsın.

MKP Dava Tutsakları F-2 Tekirdağ”

Related Post

DAHA AZ ÇAĞRI, DAHA FAZLA MÜCADELE

Posted by - 16 Kasım 2018 0
Makale: Neredeyse tüm devrimci, demokratik, ilerici güçler, birleşik mücadeleden söz etmektedir. Faşist sınıf diktatörlüğüne karşı ezilenler cephesinde birleşik mücadelenin önemine vurgu…

SİSTEM ZOR VE BASKIYLA AYAKTA DURUYOR

Posted by - 14 Kasım 2018 0
Haber Merkezi: 2019 Mart tarihinde yapılacağı belli olan ve yaklaşan süre itibarıyla tartışmaların yoğunlaşmaya başladığı bir dönemin başında DBP/HDP’nin belediyeleri kazanması…