İstanbul ve İzmir’de Kızıl Bayrak okurlarının evlerine polis baskını

105 0

Haber Merkezi: İstanbul ve İzmir’de Kızıl Bayrak gazetesi okurlarına polis baskını düzenlendi. Çok sayıda eve düzenlenen baskının Teslim Demir’in cenaze töreni olduğu ifade ediliyor. Kızıl Bayrak’ta yer alan habere göre;

İzmir’de düzenlenen baskında Ayla Subaşı ve Fatih Ilgın gözaltına alındı. Polis baskınının gerekçesinin Teslim Demir’in cenaze törenine katılma olduğu bildirildi.

İstanbul Esenyurt’ta Oktay Türk’ün teyzesinin evi polislerce basıldı. Baskında evin kapısının kırıldığı ifade edilirken, Oktay Türk’ün gözaltına alınmadığı bildirildi. Polis baskınının gerekçesine ilişkin henüz bilgi alınamadı.

Kartal’da Çağdaş Ekinci’nin aile evine de polis baskın düzenledi. Ekinci’nin evde olmadığı için gözaltına alınamadığı belirtildi. Gözaltının gerekçesi öğrenilemedi.

Avcılar’da Nurgül Doğan, evine düzenlenen polis baskınında gözaltına alındı.

Esenler’de Dilbirin Acar’ın ailesinin evine baskın yapıldı. Evde arama yapan polisler ailesine gerekçe olarak “davaya katılmama”yı gösterdi, ancak davayla ilgili bilgi vermedi. Acar evde olmadığı için gözaltına alınamadı.

İstanbul’da Devrimci Gençlik Birliği’nden de Ulaş Uslu’nun evine polis baskını yapıldığı, evde olmayan Uslu’nun gözaltına alınamadığı bildirildi. Evden Kızıl Bayrak gazetesi, bazı kitaplar ve bilgisayar hard diski alındığı belirtildi. Gözaltına gerekçe olarak Teslim Demir’in cenaze törenine katılma gösterildi.

Ayrıca Gözde Ekici’nin kaldığı eve de baskın yapıldığı, Ekici evde olmadığı için gözaltına alınamadığı söylendi.

Polisin elinde gözaltı listesi olduğu ve gözaltıların artabileceği ifade edildi.

Related Post

Temel Demirer serbest bırakıldı

Posted by - 9 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: 6 Ekim’de Ankara merkezli bir operasyon sonrası İstanbul’da bulunan evi basılarak gözaltına alınan ve Ankara’ya götürülen yazar Temel Demirer…