İnşaat-İş “Tutuklu 3. Havalimanı işçileriyle dayanışmaya çağırıyoruz!”

120 0

Haber Merkezi: 3. Havalimanında iş cinayetleri ve kötü çalışma ve yaşam koşullarını protesto ettikleri için polis ve jandarmanın müdahalesiyle gözaltına alınan ve tutuklanan 24 işçi ve aileleriyle dayanaşma çağrısı yapan üç sendika yarın yapacakları basın açıklamasına destek çağrısı yaptı.

Basına gönderilen çağrı metninde:

”İnşaat işkolunda örgütlenme çalışması yürüten üç sendika olarak 3. Havalimanı’ndaki insanlık dışı çalışma koşullarına karşı direnme haklarını kullandıkları için tutuklanan 24 işçi arkadaşımız ve aileleriyle dayanışmak üzere bir araya geliyoruz.
Aralarında dört İnşaat-İş yöneticisinin de bulunduğu tutuklu işçi arkadaşlarımızın derhal salıverilmesi ve 3. Havalimanı’ndaki işçi arkadaşlarımızın isyanına neden olan insanlık dışı çalışma-barınma-beslenme koşullarının sağlanması, işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınmasını, ücretlerin düzenli ödenmesi ve primlerin tam yatırılması taleplerinin karşılanmasını istiyoruz.
Başlatacağımız dayanışmayı emek ve meslek örgütlerine, siyasi parti ve kitle örgütlerine, duyarlı toplumsal kesimlerin imzasına açtık.
28 Eylül Cuma günü saat 13:00’te DİSK Genel Merkez binasında yapacağımız basın açıklamasıyla hem dayanışma çağrımızı duyuracak hem de imzacı kurumları açıklayacağız.
Tüm basın emekçilerini yapacağımız basın toplantısına davet ediyor, dayanışmamızın her açıdan desteklenmesi çağrımızı yineliyoruz.” denildi.

Related Post

Kıyıma sudan başladılar.

Posted by - 9 Eylül 2018 0
Haber Merkezi: Çerkezköy-Kapaklı sınırları içerisinde kurulması planlanan ve sağlığa zararları bilimsel çalışmalarla da kanıtlanan kömürlü termik santralin ihtiyacı olan soğutma…