Hatay valiliği “çocuklarım aç” diyerek kendini yakan ve yaşamını yitiren vatandaşı “Psikolojik rahatsızlıkları” olan biri diye lanse etti.

18 0

Haber Merkezi: Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde uzun süredir ekonomik sıkıntı çeken ve bunalıma giren A.Y isimli vatandaş “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği öğrenilen A.Y’ye yangın tüpleriyle polisler tarafından anında müdahale edildi.

Hatay devlet hastanesinde ilk müdahalesi yapılan ve Mersin’e sevk edildiği ambulansta kalp krizi geçirip yaşamını yitirdiği öğrenilen A.Y ile ilgili Hatay valiliği yaptığı açıklamada “psikolojik rahatsızlıkları” olan biri diye lanse etti.

Olayın ardından Hatay Valiliği bilindik açıklamalardan birini yaparak suçu kendini yakmaya çalışan A.Y adlı kişiye yıktı. Valilik yaptığı açıklamada A.Y’yi ‘Psikolojik rahatsızlıkları” olan biri olarak lanse etti.

Açıklama şöyle; “Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımız, tüm ikna çabalarına rağmen eylemini gerçekleştirmiştir. Valilik personelinin müdahalesi ile yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir.

‘Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur’

Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal Hizmetlerden Sosyal Ekonomik Destek Yardımı, çocukları için Şartlı Eğitim Yardımı ve Şartlı Sağlık Yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”

Related Post