Hasta tutsak Burhan Karatay yaşamını yitirdi

123 0

Haber Merkezi: Giresun Hapishanesi’nde 3 yıl 10 aydır tutuklu bulunan 67 yaşındaki Burhan Karatay, anjiyo tedavisine izin verilmediği için kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Giresun E Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan 67 yaşındaki hasta tutuklu Burhan Karatay dün kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. 3 yıl 10 aydır tutuklu yargılanan Karatay’ın ilerleyen yaşı nedeniyle bir çok hastalığının nüksettiği ifade edildi.

Tedavisine izin verilmedi

Daha önce tahliyesine ilişkin dosyasına raporlar sunduklarını söyleyen Karatay’ın oğlu İsmail Karatay, yaptıkları başvurulara rağmen babasının tahliye edilmediğini belirtti. Karatay, babasının 5 ay önce kendilerini arayarak anjiyo olması gerektiğini fakat cezaevi tarafından izin verilmediğini söylediğini aktardı. 67 yaşındaki tutuklunun yüksek tansiyon hastası olduğu ve daha önce 4 kez anjiyo olduğu öğrenildi.

Doğubeyazıt’ta toprağa verilecek

Karatay’ın yaşamını yitirdiği haberi üzerine aile cenazeyi almak üzere Giresun’a gitti. Karatay’ın cenazesi Doğubayazıt’ta toprağa verilecek. Öte yandan Karatay’ın 17 Kasım’da duruşmasının olduğu öğrenildi. Daha önce de birçok kez tutuklanan Karatay önceki dönem Doğubayazıt Belediyesi’nde meclis üyeliği yapmıştı.

Kaynak: MA

Related Post