Gözaltına alınan Cargill işçileri serbest bırakıldı.

257 0

Haber Merkezi: Sendikal hakları için Bursa’dan İstanbul’da bulunan Cargill genel müdürlüğü önüne yürüyüş başlatan işçiler bugün Tuzla’da gözaltına alındı.

ABD merkezli gıda, tarım, finans ve endüstriyel ürün sektörlerinde faaliyet gösteren Cargill firmasında çalışırken sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işlerine son verilen işçiler İstanbul’a başlattıkları yürüyüşlerinin 5. gününde Tuzla’da gözaltına alındı.

İşçiler serbest bırakılmalarının ardından Kartal Meydanı’na gelerek burada bir açıklamada bulundu.

Açıklamada konuşan bir işçi, “Ülkemizde iktidar ABD’nin mallarını boykot ederken, Amerikan şirketinin sokağa attığı kendi işçisini, vatandaşını bu şirketlere karşı ezdirmesini halkımıza bırakıyoruz” dedi.

Bir diğer işçi ise, “Bugün yürüyüşümüzün 5. günü. Yürüyüşümüzü yarın Palladium Tower’da sonlandırmayı istiyorduk ama hiç istemediğimiz bir olay gerçekleşti ve gözaltına alındık. Sat 14.00’ten beri emniyetteydik. Yorgunuz ama bizim yorgunluğumuzu alan tek bir şey var dostlarımızın bizimle olduğunu bilmemiz. Yalnız olmadığımızı bilmemiz” diye konuştu.

Related Post

Yürüyüş dergisine polis baskını

Posted by - 24 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: Yürüyüş dergisinin Sultangazi’deki bürosu sabaha karşı polis tarafından basıldı. Baskında gözaltına alınanlar olduğu öğrenildi. Sultangazi ilçesindeki büroya düzenlenen baskında…