Gebze Hapishanesi’nde Tutsaklara Tehdit

28 0

Haber Merkezi: Türkiye-K. Kürdistan hapishanelerinde devrimci tutsaklar üzerindeki baskı, hak gaspı, tehdit ve işkenceler her gün daha da artarak devam ediyor.

Gebze kadın hapishanesinde bulunan devrimci tutsakların hücreleri boş olduğu sırada gardiyanlar tarafından gizlice girilerek dağıtılmış, bazı eşyaları hırsızlık yapılarak alınmıştır.

Tutsakların görüşe giden yakınlarına aktardıkları bilgiye göre; gardiyanlar hücrelerden boş olduğu sırada eşyalarını alarak gitmişlerdir. Tutsakların eşyalarının alındığını fark etmesi sonrası hapishane müdürü ve gardiyanlarla yapılan görüşmede yaptıklarının hırsızlık olduğunu söylemesi sonrası müdür ve gardiyanlar tarafından infaz yakma tehdidinde bulunulmuştur.

Arama adı altında yapılan baskınlarda da kitapların yırtıldığı, yatakların üzerine ayakkabılarıyla çıktıkları aktarıldı.

Gebze hapishanesinde bulunan kadın tutsaklar son zamanlarda daha da artan keyfi uygulama ve gardiyanların kendi sınırlarını da aşan hırsızlık uygulamalarının artığını belirterek tüm kesimlerin yaşadıkları sorunlara karşı duyarlı olmasını istediler.

Related Post

Ataşehir Belediyesi’ne Yolsuzluk Operasyonu

Posted by - 8 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: Yolsuzluk, sahtecilik iddialarıyla gündemden düşmeyen CHP’li Ataşehir Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘ihaleye fesat karıştırmak’ ve ‘resmi belgede…

Kürdistan Sosyalist Partisi’ne saldırı

Posted by - 25 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: Manisa’da ırkçı bir grup tarafından Kürdistan Sosyalist Partisi’ne saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda büronun dış kapısı kırıldı, parti aleyhinde sloganlar atıldı.…