FKP, Ompong tayfunun yaralarını sarmak için tüm güçlerini seferber etti.

170 0

Haber Merkezi: (Çeviri) Filipinler Komünist Partisi ve Yeni Halk Ordusu (NPA) tüm devrimci güçleriyle Ompong tayfununun yağmurla getirdiği yıkım, tahribat ve insanların geçim kaynaklarını korumak, Kuzey ve Merkez Luzon ve yanı sıra Metro Manila ve Luzon’un geri kalan kısımlarındaki milyonlarca insan için kurtarma, yardım ve rehabilitasyon çalışmaları yürütmeye hazırlanıyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, NPA’nın yerel güçlerinin, AFP’nin acımasız saldırı operasyonları üzerinde ihtiyatlı olmalarıyla birlikte, felaketin ortasında öncelikle sivil eylemlere yoğunlaşacaklarını duyurdu.

Parti, Filipin halkını ve uluslararası insani yardım kuruluşlarını, halkın refahına hitap etmek için tüm olası yardımları birleştirmeye ve genişletmeye çağırdı. Yardımların toplanmasına ve dağıtılmasına yardımcı olmak için tüm demokratik örgütleri, İnsani yardım kuruluşları oluşturmaya çağırdı.

Ompong tayfununda en çok işçi, köylü, azınlık halkı, balıkçı ve diğer temel sektörlerden geniş halk kitlelerinin zarar gördüğünü belirtti. İnsani yardım kuruluşlarından kolektif çaba sarf etmeleri ve tüm mali ve maddi yardımların girişi ve eşit dağılımını kolaylaştırmak için onları harekete geçmeye çağırdı.

Geçmişte olduğu gibi, halkın her zaman kendi koşullarını yerine getirmek için başarısız olduğu Filipin gerici hükümeti içindeki insanlar, yolsuzluk ve verimsizlikler yüzünden zorlanacaklar.

Ücret artışları, toprak dağıtımı, borçların iptali, tarım sübvansiyonları, serbest sulama ve geçim yardımları ve ekonomik rahatlama talepleri derhal dikkate alınarak çözüm geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Related Post