Emperyalizmin ipiyle kuyuya inilmez: ABD, sınırdan çekilme kararı aldı, Türk devleti işgale hazırlanıyor.

96 0

Haber Merkezi: Faşist devletin ekonomik bunalım, yönetememe, her türden hak aramayı zorla bastırmakta olduğu bu döneminde bütün bu krizlerden çıkışın yolunu işgal ve ilhakçı emellerini devreye koyarak kurtulma stratejisi Kürt ulusuna yeniden ağır bedeller ödetecek gibi görünüyor.

ABD sınırdan çekilme kararı aldı, QSD bölgede yaşayan herkesi TC işgaline karşı direnişe çağırdı

Suriye Demokratik Güçleri (QSD), ABD’nin Türkiye sınırındaki bölgelerden çekildiğini açıkladı.

QSD tarafından yapılan açıklamada, “ABD sunduğu şartları yerine getirmedi ve Türkiye ile sınır bölgesindeki askerlerini geri çekti. Türkiye şimdi kuzey ve doğu Suriye’yi işgal etmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin operasyonu karşısında kendimizi savunmak için bir an bile duraksamayacağız” denildi.

Açıklamada “Türk devletine bağlı cihadist gruplar, bölgedeki Hristiyan ve Êzidî halkları hedef aldı. Ayrıca Türk devleti ve ona bağlı cihadist gruplar, bölgenin demografik yapısını değiştirme amacıyla Kürt halkının varlığını hedef aldı. Bölgede yaşayan Arap halkları, bu saldırıları asla kabul etmedi ve Türkiye’nin asimilasyon politikalarının karşısında durdu. Tüm Suriye halklarına bir kez daha Türkiye’nin politikalarına karşı gerekli tavrı gösterme çağrısında bulunuyoruz. Kuzey ve Doğu Suriye’de yaşayan Kürt, Arap, Süryani, Ermeni ve Türkmen halklara birliklerini güçlendirme ve QSD’nin yanında durma çağrısı yapıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Beyaz Saray, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine bir harekat düzenleyeceğini ve ABD güçlerinin bölgeden çekileceğini açıklamıştı.

Related Post