Direnen TOKİ işçilerine polis saldırısı

120 0

Haber Merkezi: Sigortasız çalıştırılma ve maaşlarının ödenmemesi nedeniyle direnişe başlayan TOKİ işçilerine polis saldırdı.

Ankara Mamak’ta bulunan Gülseren TOKİ konutlarında 2 yıldır maaşlarını alamadıkları ve sigortalarının yapılmaması gerekçesiyle 21 Kasım’da direnişe başlayan işçilere,  TOKİ İşçileriyle Dayanışma Platformu ile yapacakları basın açıklaması öncesinde polis saldırdı.

Meclis görüşmesine giden işçiler dönüşte TOKİ konutları önünde yapılacak açıklamaya “güvenlik” gerekçesiyle arabayla getirildiler. Öncesinde platform adına toplanan gruba ise polis “açıklama yaptırmayacağız, dağılın” dayatmasında bulundu. TOKİ İşçileriyle Dayanışma Platformu olarak işçilerin burada beklenileceği belirtildi. Baskılarını sürdüren polis, işçiler polis arabalarıyla geldiğinde basın açıklaması yaptırmayacağını, işçilerin de platformun da dağılmasını söyledi.

Bunun üzerine işçiler zorla ileri götürülürken, polis dayanışma platformundan insanlara biber gazı, tekme ve plastik mermilerle saldırdı. Dört kişi gözaltına alındı. Ardından işçilerin bulunduğu yere giden polisler 6 işçiyi de gözaltına aldı.

Related Post

DHP: YAŞASIN 1 MAYIS

Posted by - 25 Nisan 2019 0
Haber Merkezi: Devrimci işçi sınıfının iktisadi, politik ve siyasi alanda taleplerinin her bir ülkede kitlesel olarak üst seviyede dillendirildiği birlik, mücadele…