Devletin PSAKD yöneticilerine yönelik operasyonları sürüyor: Arguvan Şube Başkanı gözaltına alındı

49 0

Haber Merkezi: Devletin ekonomik kriz derinleştikçe halk üzerinde estirdiği terör, farklı kesimlerin dernek yöneticilerine karşı gözaltı saldırılarıyla devam ediyor.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Arguvan Şube Başkanı Ümit Adıgüzel bu sabah evine yapılan polis baskını ile gözaltına alındı.

Pirha’da yer alan habere göre; PSAKD üye ve yöneticilerine yönelik polis operasyonları devam ediyor. Bu sabah PSAKD Malatya Arguvan Şube Başkanı Ümit Adıgüzel evine yapılan polis baskını ile gözaltına alındı. Adıgüzel gözaltına alındıktan sonra köydeki evine götürüldü.

PSAKD Arguvan Şube Başkanı Adıgüzel ile PSAKD yönetici ve üyelerine yönelik yapılan gözaltılara tepki gösteren PSAKD Genel Sekreteri Onur Şahin, “Songül Tunçdemir ve Gürbüz Deniz’den sonra bu sabah da PSAKD Arguvan Şube Başkanımız Ümit Adıgüzel evi basılarak gözaltına alındı. Bu saldırılarla bizleri yıldıramazsınız. Korkmayacağız, sinmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Pir Sultan Abdal örgütlülüğü onurumuzdur” dedi.

Related Post

Yürüyüş dergisine polis baskını

Posted by - 24 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: Yürüyüş dergisinin Sultangazi’deki bürosu sabaha karşı polis tarafından basıldı. Baskında gözaltına alınanlar olduğu öğrenildi. Sultangazi ilçesindeki büroya düzenlenen baskında…

Cargill İşçileri Gözaltına Alındı…

Posted by - 17 Eylül 2018 0
Haber Merkezi: Sendikalı oldukları için işten çıkarılan ve hakları için Barsa’dan İstanbul’a yürüyen Cargill İşçileri Tuzla’da gözaltına alındı. Sendikal haklarını kullandıkları…