Dersim’de 15 gün süreyle eylem ve etkinlikler yasaklandı.

72 0


Haber Merkezi: 
Dersim’de son süreçte yaşanan çocuk tacizi, tecavüz, üniversite öğrencisinin “kayıp” olması gibi birçok vakaya karşı Dersim halkının yükselen sesini kısmak isteyen valilik kentte 15 gün süreyle eylem be etkinlikleri yasakladı.

Dersim’de Valilik, eylem ve etkinliklere 16 Ocak- 30 Ocak tarihleri arasında yasak getirdi.

Dersim’de eylem etkinliklere Valilik tarafından tacize, tecavüze bir bütün cinsel şiddet vakalarına karşı ve Gülistan Doku’nun bulunması için yapılan eylemler gerekçe gösterilerek 15 gün süreyle yasak getirdi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“İlimizde sağlanan huzur ve güven ortamından rahatsızlık duyan müzahir kitlelerce günümüzde meydana gelen üzücü hadiseler çeşitli propaganda yöntemleriyle gerçeğe aykırı bir şekilde kullanıp kamuoyunun tepkisini ortaya çıkarmak ve bunu canlı tutmak amacıyla sık sık sokak eylemleri gerçekleştirmeye çalışıldığı görülmektedir. Bu grupların, etkinliklerde son günlerde ilimizde meydana gelen asayişe müessir olaylar üzerinden kışkırtıcı eylem ve söylemlerle kişi, kurum ve kuruluşları hedef haline getirerek halkı kin ve düşmanlığa sevk ettikleri ve toplum psikolojisinde infiale neden olacak şekilde algı oluşturmaya çalıştıkları bilinmektedir.

Related Post