Cargill İşçileri Direnişlerinin 150’inci Gününde İstanbul’a Yürüyüş Başlattı.

260 0

Haber Merkezi: Cargill işçileri işe geri alınmak ve sendikal örgütlenme üzerindeki baskıların son bulması talebiyle bugün Cargill Genel Merkezi’nin bulunduğu İstanbul’a yürümeye başladılar. İlk durakları olan Orhangazi Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenlediler ve kararlılıklarını dile getirdiler.

18 Eylül’de İstanbul’da basın açıklaması yapmayı planlayan Cargill işçilerinin yürüyüş programı şu şekilde:

13 EYÜL PERŞEMBE
Saat 10:30’da fabrika önünden Orhangazi’ye yürüyüşe başlanılacak. Saat 14:00’da Orhangazi Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapılacak ve gece meydanda konaklanılacak.
14 EYLÜL CUMA
Saat 10:30’da yola çıkılacak. Yalova İDO iskelesinin önüne ulaşmak için yürünecek, gece burada konaklanılacak.
15 EYLÜL CUMARTESİ
Saat 10:30’da yola çıkılacak. Topçular İskelesi istikametine gidilecek. Yaklaşık 25 km yürünerek yol kenarında gece konaklaması gerçekleştirilecek
16 EYLÜL PAZAR
Saat 10:30’da yola çıkılacak. Topçular üzerinden Eskihisar’a geçilip Gebze Kent Meydanı’na ulaşılacak. Gece burada geçirilecek.
17 EYLÜL PAZARTESİ
Sabah erken saatlerde yola çıkılacak, direnişteki Flormar işçilerine dayanışma ve destek ziyareti gerçekleştirilecek. Buradan yürüyüş devam ederek Kartal Meydanı’na ulaşılıp gece burada geçirilecek.
18 EYLÜL SALI
Saat 14:00’da Cargill Genel Müdürlüğü önünde olunacak şekilde yürüyüşe geçilecek. Genel Müdürlük önünde Saat 14:00’te bir basın açıklaması gerçekleştirilip 21 Eylül Cuma gününe kadar burada konaklanılacak.

Related Post