Az kalan HDP’li belediyelerinin de işgali devam ediyor.

24 0


Haber Merkezi: 
Faşist diktatörlüğün Kürt ulusuna dönük inkar, imha ve topraklarını işgal etme gayesinin bir ayağı olan demokratik kazanımların yok edilmesi politikası hız kesmeden devam ediyor.

HDP’li Savur Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eş Başkanı Mülkiye Esmez gözaltına alındı. Eş başkanları gözaltına alınan her 3 belediye binası ablukaya alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Mardin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Savur Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediyesi Eş Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eş Başkanı Mülkiye Esmez evlerine gelen baskınla gözaltına alındı. Haklarında başlatılan soruşturmalar gerekçe gösterilerek gözaltına alınan eş başkanlar, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eş başkanların gözaltına alınmasının ardından belediye binaları polisler tarafından abluka altına alındı.

4 BELEDİYE ÇALIŞANI GÖZALTINA ALINDI

Eş başkanların yanı sıra Derik Belediyesi çalışanları Müslime Özbahçeci, Hediye Güneş, Burhan Temel ve Feyzullah Erol’un da gözaltına alındıkları öğrenildi.

Kentteki gözaltı sayısının artabileceği aktarıldı.

SURUÇ BELEDİYE EŞ BAŞKANI’NA DA GÖZALTI

Mardin’in yanı sıra Suruç Belediye Başkanı Hatice Çevik’in de gözaltına alındığı öğrenildi. Çevik, IŞİD’in bombalı saldırı düzenlediği Ankara Gar Katliamında yaralanmış kızını ve eşinin kız kardeşini bu katliamda kaybetmişti.

Related Post

Kürdistan Sosyalist Partisi’ne saldırı

Posted by - 25 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: Manisa’da ırkçı bir grup tarafından Kürdistan Sosyalist Partisi’ne saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda büronun dış kapısı kırıldı, parti aleyhinde sloganlar atıldı.…