Haber Merkezi: İstanbul, Gebze, Bursa ve İzmir’de bu sabah saatlerinde Kızıl Bayrak okurlarının evlerine polis baskın düzenledi.

TKİP kurucusu Teslim Demir’in İzmir’deki cenaze törenine katıldıkları gerekçesiyle yapılan operasyonda İstanbul’da Ülkü Doğan gözaltına alındı. Doğan’ın İzmir’e götürüleceği öğrenildi.

Gebze’de Kızıl Bayrak okuru Şinasi Aydemir de evi basılarak gözaltına alındı. Aydemir’in eşi Nafiye Aydemir’in de gözaltına alınmak istendiği, fakat evde olmadığı için gözaltına alınamadığı belirtildi.

Bursa’da yapılan ev baskınında ise TOMİS Genel Sekreteri Dilek Gültekin gözaltına alındı. Gültekin’in de İzmir’e götürüleceği öğrenildi. İzmir’de saat 06.00 sıralarında yapılan baskınla sınıf devrimcisi Fatma Alökmen gözaltına alındı. Ayrıca Harmandalı, Buca ve Güzeltepe’de de ev baskınları yapıldığı öğrenildi.

Related Post

Mahle Metal’de grev kararı alındı

Posted by - 24 Ekim 2018 0
Haber Merkezi: İzmir Mahle Metal’deki TİS sürecinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine Birleşik Metal-İş grev kararı aldı. İzmir Gaziemir’deki Ege Serbest Bölgesi’nde bulunan ve…