4 ilde Kızıl Bayrak okurlarının evlerine baskın

273 0

Haber Merkezi: İstanbul, Gebze, Bursa ve İzmir’de bu sabah saatlerinde Kızıl Bayrak okurlarının evlerine polis baskın düzenledi.

TKİP kurucusu Teslim Demir’in İzmir’deki cenaze törenine katıldıkları gerekçesiyle yapılan operasyonda İstanbul’da Ülkü Doğan gözaltına alındı. Doğan’ın İzmir’e götürüleceği öğrenildi.

Gebze’de Kızıl Bayrak okuru Şinasi Aydemir de evi basılarak gözaltına alındı. Aydemir’in eşi Nafiye Aydemir’in de gözaltına alınmak istendiği, fakat evde olmadığı için gözaltına alınamadığı belirtildi.

Bursa’da yapılan ev baskınında ise TOMİS Genel Sekreteri Dilek Gültekin gözaltına alındı. Gültekin’in de İzmir’e götürüleceği öğrenildi. İzmir’de saat 06.00 sıralarında yapılan baskınla sınıf devrimcisi Fatma Alökmen gözaltına alındı. Ayrıca Harmandalı, Buca ve Güzeltepe’de de ev baskınları yapıldığı öğrenildi.

Related Post

TDİ: “Unutmadık, unutturmayacağız”

Posted by - 19 Aralık 2018 0
Haber Merkezi: 19-22 Aralık 2000’de hapishanelerde 28 devrimci tutsağın katledilişinin 18’inci yılında Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ) tarafından, İHD İstanbul Şubesi’nde basın…