3. Havalimanı İşçilerinin Destek Eylemine polis Saldırdı

132 0

#KöleDeğiliz

Haber Merkezi: 3. havalimanı İşçilerinin eylemine yapılan saldırı ve gözaltıları protesto etmek için Kadıköy’de destek için yapılmak istenen eyleme polis saldırdı, 27 kişi gözaltına alındı.

Saat 19.00’de Khalkedon Meydanı’nda yapılacağı belirtilen eylem için gelenler polis engeliyle karşılaştı. Eylem öncesi meydanı çevik kuvvetle ablukaya alan polis, sendika ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerini görüşme bahanesiyle gözaltına almasının ardından kitleye polis biber gazıyla saldırdı. Buradan da gözaltına alınanlar oldu.

Alandaki herkesi gözaltına almakla tehdit edip hakaretler yağdıran polis, basın emekçilerini de alandan çıkardı. Gözaltına alınanlar arasında basın emekçilerinin de olduğu öğrenildi.

Kadıköy sokaklarında yürüyüşler ve sloganlarla inşaat işçilerine desteğe devam etti.

Kadıköy’de gözaltında olan 27 kişiden 18 yaşından küçük olan 3 kişi çocuk şubeye götürülürken, geri kalan kadın olanların Vatan Karakolu’na, erkek olanları ise Gayrettepe Karakolu’na götürecekleri öğrenildi.

Related Post

TDİ: “Unutmadık, unutturmayacağız”

Posted by - 19 Aralık 2018 0
Haber Merkezi: 19-22 Aralık 2000’de hapishanelerde 28 devrimci tutsağın katledilişinin 18’inci yılında Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ) tarafından, İHD İstanbul Şubesi’nde basın…